Tallinna Õpetajate Maja

Tuletõkkeuste valmistamine ja restaureerimine.

Tallinnas Raekoja platsil asuv Õpetajate Maja on klassitsistliku interjööriga sündmus- ja koolituskeskus, mis ühendab ajaloolise miljöö tänapäevaste õpivõimalustega.

Õpetajate Maja hoone on mänginud Tallinna linna arengus olulist rolli alates XIII sajandist. Juba keskaegsetest ürikutest leiab viiteid siin elavatest ja töötavatest kodanikest, kelleks olid rikkad kaupmehed, hinnatud käsitöömeistrid ning hiljem isegi rae liikmed.

Asukoht: Raekoja plats 14 / Vene tn 5, Tallinn
Aasta: 2017

Sajandite jooksul on kinnistu laienenud Apteegi ja Vene tänavale. 1766. aastal anti see Vene tsaaririigi Balti mere laevastiku kasutusse ja eluruumid ehitati ümber esindusruumideks.
 
Renoveerimistööde käigus (1766, 1957 ja 1973) on rõhutatud hoone klassitsistlikku pärandit. Siin on säilinud omaaegsed seinte ja lagede dekoorid, võimsad lühtrid ning kaunid kahhelahjud.
 
11. novembril 1918 alustas aadressil Raekoja plats 14 tööd Eesti Vabariigi Ajutine Valitsus – siin asusid lühikest aega ka ministeeriumid. Kuni 1940. aastani tegutses hoones kohalikele ohvitseride mõeldud klubi – Ohvitseride Keskkasiino, kus toimusid uhked ballid ja vastuvõtud.

Vaata ka teisi projekte

Lae alla meie

referentsiraamat PDF kujul